Noé Állatotthon Logo


1122


English English Deutsch Deutsch Etikus adománygyűjtő szervezet
Gazdikereső kutyák
Gazdikereső cicák
Egyéb gazdikeresők
Talált kutyák
Állandó lakóink
Gazdira találtak
Elhunytak
Lakossági hirdetések
Adomány
Önkéntesek
Támogató Klub
Feliratkozás hírlevelünkre:

Elolvastam az Adatvédelmi tájékoztatót

KeverékKutya Webshop

Etikus Szervezet
Főoldal Rólunk Elérhetőségek Segítség Örökbefogadás Támogatók

 
 

(W)ebnapló 2008.04.14.
2008.04.14.

Szombatra meghívást kaptunk a Bécsi úti Praktiker áruházba, ahol örökbefogadó napot tartottunk. Az örökbefogadó napra az idősebb, esélytelen kutyákat vittük, azonban - mint mindig - érdeklődés inkább a kölykökre lett volna.








Sajnos egyetlen kutyust sem sikerült örökbe adnunk, de sokan eljöttek, kérdeztek, ismerkedtek a Noé Állatotthon, és MiniMenhely-programunk munkájával. Ennek is örültünk, hisz ez remek alkalom volt népszerűsíteni állatotthonunkat. A látogatóktól és a Praktiker áruháztól rengeteg adományt kaptunk, melyet ezúton is szeretnénk megköszönni!







Az állatotthonban szombaton csend és nyugalom volt; csak pár látogató lézengett a szép idő ellenére. Lakóink is inkább sziesztáztak.





Bár a hét inkább "macskás" izgalmakkal telt, azért jópár kutyust is befogadtunk. Lássuk először őket!

Csepke: kb. 2006-os születésű, tacskó keverék szuka kutyus. A XX. kerületben találták, jó bőrben van, nem sovány, szép a szőre. Reméljük, hogy gazdái kétségbeesve keresik. Kicsit félénk, de a félénkségét mindig legyőzi kíváncsisága és a kilátásba helyezett simogatás.





Csokonai család: kb. 2008 februári születésű örökmozgó kiskutyák. A családot 3 kan és 2 szuka kutyus alkotja. Kizárólag erős idegzetű, jól megfontolt gazdiknak, akik tisztában vannak egy kölyökkutya felnevelésének buktatóival.











Bora kb. 2008. január születésű kan kutyus. Nagyon nehéz volt fényképet készíteni róla, mivel Mókus nevű kutyánkkal meglehetősen összemelegedett. Játékos, más kutyákkal is jól kijön.







Baba nagyon kedves, bújós ölebkutyus, akit korábbi örökbefogadója 2 hónap elteltével visszahozott állatotthonunkba. Baba nagyon érzékeny kutyus, ezért minél hamarabb szeretnénk neki új, végleges gazdit találni, aki szereti, óvja őt és élete végéig kitart mellette.



MiniMenhely-programunkba is rengeteg új kutyus került be. Szaporítótelepről, rossz körülmények közül mentettünk több szörnyű állapotban lévő francia bulldogot. Rambo III egy kilenc éves kan, akitől kora miatt vált meg tulajdonosa, miután számára értéktelenné vált. Mindkét szemén sérült a szemgolyója, ami a látásban nem zavarja, de mindennapos csepegtetést igényel.



Próza négy év körüli szuka, gyomorproblémákkal küzd, szilárd ételt egyáltalán nem tud fogyasztani, rögtön kihányja. Az UH vizsgálat alapján az egész gyomra, bélrendszere gyulladásban van, a gyomorfal, és a bélfal egyes szakaszai megvastagodtak. Egy kontrasztanyagos röntgenvizsgálat során reméljük, kiderül valami konkrétum a betegségéről.



Óda, Ballada és Szonett kölykök, szigorúan csak ivartalanítási kötelezettséggel fogadhatóak örökbe!



Tündér Lalát, Trópust és Pálmát, az egy év körüli félős tacskó keverékeket a tengelici gyepmesteri telepről mentettük.





Perpetuát, a rossz állapotban lévő szetter jellegű szukát a budaörsi gyepmesteri telepről mentettük. Sajnos Mozsár, a fiatal golden retriever-tacskó keverék kan is visszakerült hozzánk, újra gazdit keres!





Moflit, a tibeti spánielt a XX. kerületben szedték össze a forgalmas útról az autók alól jószándékú állatbarátok. Egyelőre eredeti gazdiját keressük!



Cihát, a tündéri néhány hónapos kistermetű szuka kutyát egy önkéntesünk találta zárt kertjében, feltehetőleg bedobták hozzá.



Parizert, a bullmasztiff kant 2008. április elsején találták Csepelen. Eredeti gazdája tetoválási számának bemondásával, illetve oltási könyve ellenében veheti át a kutyát. Amennyiben nem jelentkezik érte gazdája, ivartalanítás után új gazdit keres.



Gazdira talált: Bettina, Kis Pötyi, Adolf, Brumi, valamint Luciferi cicánk.





Honlapunk rendszeres olvasói már értesültek róla, hogy újabb súlyos állapotban lévő cicákat fogadtunk be; hárman közülük biztosan elpusztultak volna, ha önkénteseink - és orvosaink - nem sietnek segítségükre.

Mivel Sawyer cicánk túlesett a karanténidőszakon, és kiköltözhetett a kifutóba, helyére szerdán befogadtunk várólistánkról két nagyon félős, vadóc talált cicát; tavaly november óta várták már, hogy bekerülhessenek. Megtalálójuk időközben szerencsére ivartalanította már őket, így a szaporulattól nem kellett félni.

Csöpike 2005-ös születésű ivartalanított vörös-fehér kandúr. Nagyon félős; csak elszánt gazdijelöltnek, lakásba ajánljuk, kissé vadóc.

Mandarin teknőcszínű, még kicsit félős, de nem vad, ivartalanított nőstény cica; kb. 2002-ben született.





A következő négy cica soron kívül esett be, így nekik már nem volt szabad ketrecünk; nagy gondot okozott, hogy hova kerüljenek, de az utcán mégsem maradhattak, így lázas variálásba kezdtünk, ki hova kerüljön.

Elsőnek Jumi, a krémszínű perzsa cica került be; állatmantőnket hívták ki hozzá. Szegény cica már alig élt; 34,7 fokra kihűlt, szívritums-zavara volt, haldoklott. Testén nagy foltokban kihullott a szőr, tele volt bolhákkal, rühes is volt és erősen vérszegény. Egyik szeme sérült, de rendkívül rossz állapota miatt az azonnali műtét szóba sem jöhetett; a műtét időpontját hétfőre tűzték ki. Jumi a kezelések hatására sokkal jobban lett; önállóan eszik és folyamatosan dorombol. Jumi 11 év körüli kandúr; szegénynek ilyen idősen és ennyi problémával nagyon kevés az esélye, hogy gazdira találjon, így gyaníthatóan egy új végleges lakóval lettünk gazdagabbak.







Jumi után Cynthia érkezett. Lakossági bejelentés nyomán mentünk ki érte; szegény cica egy vadállatcsapdának kirakott hurokba szorult. Borzalmas állapotban volt; egy nap késlekedés is végzetes lehetett volna. El sem tudjuk képzelni, hogy az aprócska hurok az állat nyakáról hogyan kerülhetett le a derekára, de teljesen összeszorította azt, mélyen a húsába vágva. Szegény cica sebei iszonyatosan bűzlöttek, tiszta genny volt és a hurok ki sem látszott belőle. A hurkot orvosaink szike segítségével sikeresen eltávolították és a mögötte képződött hatalmas tályogot is megműtötték. (Bővebben Cynthia története - csak erős idegzetűeknek.)







Cynthia állapota súlyos, de már újra eszik-iszik magától. Borzasztó fájdalmai vannak és sebeit naponta fertőtleníteni kell, amit már nehezen visel, egyre vadabb szegényke. Ennek elenére bízunk benne, hogy felépül és nem szenvedett maradandó károsodást.





Alig hagytuk ott a rendelőben Cynthiát, két fiatal lány érkezett a menhelyre, kartondobozban egy talált cicát hoztak. A cica nagyon rossz állapotban volt; szerencsére állatorvosunk még a menhelyen diagnosztizálta a bajt (toronyház-szindrómát)- szegény kandúr nagyon magasról eshetett ki. Állcsontja és állkapcsa eltört, fogaiból több kitört a becsapódáskor, szájpadlás-csontja is kettérepedt (jól látszik az alsó képen) - azonnali műtétre volt szüksége.

A kedves, fekete-fehér, 3 év körüli kandúr cicát Tofinak nevezték el megtalálói, akik ideiglenesen kénytelenek voltak még karanténidejét töltő Artúr cicánkat hazavinni, hogy legyen hely Tofinak, hiszen minden talpalattnyi helyünk és ketrecünk tele volt már ekkorra. Artúr így a karanténidőből hátralévő 5 napját Tofi megtalálóinál tölti és kedden érkezik vissza a menhelyre - ezúttal már nem ketrecbe, hanem a kifutóba.





Tofi szerencsésen túlesett a műtéten, állkapcsát jelenleg dróthurok fogja össze; hatalmas éhségét nehéz a kis fecskendőből adagolt pépes táppal csillapítani, de lelkesen és kitartóan próbálkozik fájdalmai ellenére. Borzasztó kedves cica, bár füle nagyon rühes, szinte biztos, hogy lakásban tartott házikedvenc volt; a "szobacicák" jellegzetes kommunikációja figyelhető meg nála és semmilyen félelemérzet nincs benne; álmából felébresztve is boldogan purrog. Úgy tűnik, teljes biztonságban érzi magát ketreckéjében és megbízik bennünk.


<

Cynthia és Tofi után - több órával zárás után - egy vemhes macska is érkezett, akinek már egy üres macskaszállító kosarunk sem maradt, nemhogy ketrecünk: Lukréciának neveztük el és egyik segítőnk vitte őt haza ideiglenesen, amíg hely ürül neki.



Sajnos a sok balesetes, beteg, kezelésre szoruló cica hosszú időre lefoglalja karanténketreceinket, ráadásul szinte mindannyian örökbefogadásra teljesen esélytelen, felnőtt macskák, ezért arra számítunk, hogy hosszú időre "bedugul" a cicaforgalom. Ördögi kör ez, hiszen amíg a helyek meg nem ürülnek, nem tudunk új cicákat bevenni, az örökbefogadók pedig általában kölyköket akarnak, így a "cicahelyzet" eléggé kilátástalan. Mégis örülünk, hogy nem hagytuk az utcán ezeket a sürgős segítségre szoruló cicákat. Aki támogatni szeretné bármelyik betegeskedő cicánkat, az Hill's a/d konzervvel (lábadozó cicáknak való gyógytáp) segítheti őket, hiszen most Jumi, Cynthia és különösen Tofi is elsősorban erre szorul rá.


A hét örömhíre: visszaengedtük eredeti helyére a vadóc Süti cicát, aki sok kalamajkát okozott bent tartózkodása alatt. Annyira vad volt, hogy szinte lehetetlen volt kezelni, takarítani; még a szorítóketrecből is képes volt kicsapkodni - egyszóval hihetetlen agresszivitás volt rá jellemző. Ezzel együtt a jelenlétünkben nem volt hajlandó állni, járni, enni vagy bármi mást csinálni a fújáson, köpködésen és csapkodáson kívül - ezért egész egyszerűen fogalmunk sem volt róla, hogy meggyógyult-e vagy sem. Süti kezelőorvosa végül azt javasolta: engedjük őt



Megosztom a Facebookon
 
     

Kapcsolódó cikkek:
További cikkek a témában