Noé Állatotthon Logo


1122


English English Deutsch Deutsch Etikus adománygyűjtő szervezet
Gazdikereső kutyák
Gazdikereső cicák
Egyéb gazdikeresők
Talált kutyák
Állandó lakóink
Gazdira találtak
Elhunytak
Lakossági hirdetések
Adomány
Önkéntesek
Támogató Klub
Feliratkozás hírlevelünkre:

Elolvastam az Adatvédelmi tájékoztatót

KeverékKutya Webshop

Etikus Szervezet
Főoldal Rólunk Elérhetőségek Segítség Örökbefogadás Támogatók

 
 

NOÉ Állatotthon Alapítvány 2020. évi Közhasznúsági Jelentés
2021.05.30.

Noé Állatotthon Alapítvány
2020. évi Közhasznúsági Jelentés

Működési beszámoló
Alapítványunk a 2020.01.01-2020.12.31-ig terjedő időszakban az Alapító Okiratban meghatározottakkal összhangban az alábbi feladatokat látta el:

020 a mi életünkben is hatalmas kihívásokat tartogatott. A COVID-19 világjárvány miatt az év nagy részében zárt kapuk mögött kellett túlélnünk. Elmaradtak a rendezvények, az adománygyűjtési lehetőségek szinte teljesen megszűntek. Az örökbefogadások természetesen nem álltak meg, hiszen a bajbajutott állatok száma sem csökkent, sőt a második hullámra erősen megnövekedett.

Ebben a nehéz időszakban, amikor a tárgyi adományaink extra mód visszaestek és a pénzbeli támogatások is jelentősen csökkentek még fontosabb, hogy felelősen gondolkozzunk. Sosem felejtkezhetünk meg arról a közel 1300 állatról, akik éppen a gondozásunkban vannak, akikért egy életre felelősséget vállaltunk. Továbbra sem adunk le a színvonalból, biztos hátteret, a lehető legjobb elhelyezést és legmagasabb szintű állatorvosi ellátást kapják a megmentett állataink.

A 2020-as év a pandémia, a parvo, a szívférgesség és a giardia négyesésnek fenyegetésében telt. Továbbra is a bekerülő kisállatok, almok – legyen szó kutyáról vagy kiscicáról – érintett a parvoban. A kismacskák köznyelven parvonak nevezett panleukopenia vírusos megbetegedése pontosan ugyanolyan rettegett betegsége, mint a kutyaparvo. Hatalmas a veszteségi arány, a gyógyuláshoz folyamatos orvosi kontroll, aktív kezelés és fáj ezt mondani, de szerencse is kell. Havi állatorvosi költségeink jelentős részét a parvoval való küzdelem teszi ki, nem beszélve a veszélyről ami a többiekre leselkedik, a fertőtlenítési protokoll folyamatos fejlesztéséről, karanténozás nehézségéről.

Szintén behurcolt betegség, mely mind a kutyák mind a cicák nagyon nagy részét érinti a giardia. Ez egy, a bélcsatornában élősködő egysejtű parazita. Véres hasmenés, rosszullét, legyengült immunrendszer esetében rosszullét, sőt babáknál akár halál is lehet a vége. Kiirtani nagyon nehéz, az orvosság drága, a kezelési protokoll nehéz.

Már eljutottunk oda, hogy 10 bekerülő kutyából 4-5 biztosan érintett a szív és/vagy a bőrférgességben. 2020-ban 5 kutyánk esett át szívféreg eltávolító műtéten. Rengetegen állnak aktív kezelés alatt. De nagy sikereink is vannak, sok-sok gyógyult kutyánk bizonyítja, hogy megéri a teljes körű kivizsgálás és a legmodernebb protokollok alkalmazása.

Megállás nélkül érkeztek a bajbajutott, balesetes, beteg állatok, az ország egész területéről. Végtagtörések, tépett, szakított, elfertőződött sebek, kopasz, vérző, szenvedő állatok. Mind – mind az emberi felelőtlenség, gonoszság, elhanyagolás áldozatai. Naponta kapjuk a kétségbeesett segítségkéréseket magánszemélyektől, állatvédőktől. Látjuk az utak szélén elgázoltakat, a gyepmesteri telepeken halálra ítélteket, a születésük pillanatában bajba kerülő felesleges szaporulatokat, a tulajdonosaik által magukra hagyott, elhanyagolt megkínzottakat. Szinte lehetetlen lépésttartani, de megpróbáljuk. Havi állatorvosi, gyógyszer és gyógytáp számláink meghaladják a 6 millió forintot.

1.1 Általános célú feladatok:

Az Alapítvány célja a társadalom, a helyi közösség és az egyén közös érdekeinek kielégítésére irányuló állatvédelmi, természetvédelmi és környezetvédelmi tevékenységek ellátása (általános alapítványi valamint közcélú tevékenységek végzése keretében).

Ezt a célt az alapítvány az alábbi főbb tevékenységek útján kívánta elérni 2020. évben:

a.) Az állatotthon fejlesztése, bővítése

Bár a világjárvány miatt nagyon figyelnünk kell minden kiadásra, tervezzük a költségeinket, hiszen rengeteg állatért tartozunk felelősséggel, mégis sikerült jó néhány fejlesztést megvalósítanunk. Tovább épült, szépült, modernizálódott az állatotthon. Ezek a fejlesztések rendkívül fontosak, egyrészről az állataink kényelme, jóléte és biztonsága szempontjából, másrészről a sikeres mentések kivitelezésében, harmadrészről visszavárjuk a látogatókat és szeretnénk, hogy ők is jól érezzék magukat nálunk.

Tovább fejlesztettük a kutyás baba-mama karantén kennelsorunkat. EZ a legkényesebb hely az állatotthonban, hiszen az oltatlan csöppségekre rengeteg veszély leselkedik. Ezért építettük tavaly és ezért fejlesztettük most tovább. Szép fedést kapott az egész karantén részleg, modern világítás teszi lehetővé a legmagasabb szintű ellátásukat és minden kölykös karanténkennel kapott modern, lezárható fólia fedést. Egyrészről a fertőtlenítéshez, másrészről hidegben így még komfortosabban tudjuk elhelyezni őket is.

Beszereztünk egy nagy teljesítményű ózongenerátort a leghatékonyabb fertőtlenítéshez. Mióta megérkezett szinte folyamatosan munkában van. A gyengélkedő részlegeket, karantén kenneleket, kórházi helyiségeket csírátlanítja, fertőtleníti. Hatalmas előrelépés ez a fertőző betegségek elleni küzdelmünkben.

Támogatónknak hála hozzájuthattunk több modern, ledtechnikával működő világítótesthez, így elkezdődhetett az állatotthon helyiségeinek világítás modernizációja. Aki kezelt már állatot félhomályban, az pontosan tudja, hogy mennyire fontos lépés ez.

További modern, hőszigetelt, tisztántartható, fertőtleníthető kutyaházakat sikerült munkába állítanunk. Támogatóinknak hála ezek közül több fűthető is, így mégtöbb érzékeny, idősödő, vagy kölyök kutyánk melegben lehet a hideg időszakokban is.

Megújult, megszépült, elképesztően modern lett az időskutya melegedőnk is, NOÉs becenevén az Öregedő. Ebben a házban kerülnek elhelyezésre azok az idős kutyáink akik nyáron már nem tudják elviselni a kánikulát, télen nem bírnák ki a hideget, vagy krónikus betegségük miatt folyamatos ápolásra, kezelésre szorulnak. Csodaszép, takarítható, kényelmes, világos lett.

Kialakításra került egy új részleg, mely a RandeVau nevet kapta. Amikor megálmodtuk még nem gondoltuk, hogy a vírus miatt milyen fontos része lesz az életünknek. Ez egy olyan biztonságos szép, elkülönített terület, ahol a gazdijelöltek és leendő kutyusaik szabadon, póráz nélkül, nem zavartatva a többi állattól ismerkedhetnek. Direkt egy olyan részen alakítottuk ki, mely kívülről megközelíthető, hogy a család már meglévő kutyája is be tudjon menni. Most, amikor nem fogadhatunk látogatókat, hatalmas segítség lett ez a hely az ismerkedésben és sikeres örökbeadásokban.

b.) A telepen elhelyezett állatok élelmezése, ápolása, egészségügyi ellátása, az ideiglenesen befogadott állatok örökbe adása

Természetesen továbbra is az állatok mentése a fő tevékenységünk. Csak kutya és cica 1100 felett érkezett a NOÉ Állatotthon gondozásába 2020-ban. És közel 1000 állatot sikerült új családba juttatnunk. A kutyusok és cicák mentésén túl természetesen egyéb állatok is érkeztek, kecskék, juhok, disznók, galambok, baromfik, szarkák, varjak, lovak… felsorolni is nehéz. Ők gyógyulásuk, rehabilitálásuk után vagy szabadon lettek engedve, vagy öröklakóként élnek boldogan nálunk. Úgyhogy 2020-ban bőven meghaladta a mentett állatok száma az 1500-at. Azt vettük észre, hogy már nincs kiscica, kiskutya szezon, megállás nélkül érkeznek a legkisebbek is. Minden kéz, minden sarok, minden doboz rejt egy-egy cumistát.

Az állatok élelmezését pénzbeni térítés ellenében és eledel adományokból biztosítottuk.

2021. január 1-én az alapítvány védenceinek száma 1.278 volt.

Hogy a 2020-as igen nehéz év ellenére is megdöntöttük a saját befogadási és örökbeadási számainkat, hogy tovább tudtunk épülni, szépülni, hogy ennyi állat meggyógyulhatott és kaphatott új esélyt, ezt nagy részben köszönhetjük azoknak a támogatóinknak, akik legutóbb is nekünk ajánlották fel személyi jövedelemadójuk 1%-át. Hálásan köszönjük Nektek, hogy ismét mellénk álltatok és a felajánlásotokkal újra biztos alapot teremtettek a a jövőbeli munkánk hoz.

c.) Balesetet szenvedett, vagy más módon sérült, bajba jutott állatok mentése, állatorvosi ellátása

Megállás nélkül érkeztek a bajbajutott, balesetes, beteg állatok, az ország egész területéről. Végtagtörések, tépett, szakított, elfertőződött sebek, kopasz, vérző, szenvedő állatok. Mind – mind az emberi felelőtlenség, gonoszság, elhanyagolás áldozatai. Naponta kapjuk a kétségbeesett segítségkéréseket magánszemélyektől, állatvédőktől. Látjuk az utak szélén elgázoltakat, a gyepmesteri telepeken halálra ítélteket, a születésük pillanatában bajba kerülő felesleges szaporulatokat, a tulajdonosaik által magukra hagyott, elhanyagolt megkínzottakat. Szinte lehetetlen lépésttartani, de megpróbáljuk. Havi állatorvosi, gyógyszer és gyógytáp számláink meghaladjá a 6 millió forintot.

d.) Oktatás, szemléletformálás

A vírushelyzet miatt sajnos visszaesett a szemléletformáló rendezvények, valamint a gyerekcsoportok/látogatások száma.

1.2 A telep általános helyzete:

Az állatotthon esztétikai állapota évre-évre javul, próbáljuk akadálymentesíteni a területet, illetve környezetbarát felhasználóvá válni magunk is.

2.1. Az alapítvány bevételei

lsd. beszámoló

A közhasznú szervezet képviselője, vezető tisztségviselői pénzbeli juttatásban nem részesültek, tevékenységüket állatszeretetből, társadalmi munkában végezték.

2.2. Pályázat

2020-ban újabb elemmel bővült a program, a MagnetBank KAP pályázatán sikerült forrást szereznünk a „zöldebb menhelyekért” projektünkhöz. Ennek keretében a saját faiskolánkból 170 fűzcsemetét tudtunk adni országosan 11 menhelynek. A gyorsannövő fák már 1-2 éven belül hathatós segítséget fognak nyújtani az árnyékolásban, a környezetvédelmi értéke mellett.

Egyszerűsített beszámoló és közhasznúsági melléklet.

2021. 05. 30.



Megosztom a Facebookon