Patarák? – segíthetünk!
2015.03.27.
Gipsy King, aki februárban került a Noé Állatotthon gondozásába sok megpróbáltatáson ment már keresztül. Vakon éli a mindennapjait, valamint kóros soványsága sokáig fejtörést okozott. Azonban mindezek után egy újabb, nehezen kezelhető betegséget diagnosztizáltak nála, ez pedig a patarák.
Mi a patarák?
A patarák egy olyan krónikus, degeneratív betegség, amely diffúz szövetburjánzást okoz és a pata, mint kemény szaruképződmény felpuhul és szivacsos állományú lesz. Sajnos, ahogyan a nevében is benne van, ez egy olyan betegség, amelyet nem tudunk meggyógyítani. Azonban ha céltudatosan, következetesen kezeljük, komoly javulást érhetünk el és ezzel segíthetünk egy olyan állapotot elérni a ló számára, amelyben a lét nem okoz fájdalmat.
Hogyan alakul ki?
Ahogyan sajnos Gipsy-nél is látható, általában a hátsó lábakon fordul elő és főleg a nyír, a sarokvánkos területét érinti. A pontos kiváltó ok a mai napig ismeretlen, de esetleges egykori helyi fertőződés, nedves tartási hely, a rossz higiéniai, legyengült általános kondíció mind közrejátszhatnak a betegség kialakulásában. Ez Gipsynél sem történt másként, nála egy makacs patarothadás, amelyet hiába kezeltünk az összes létező csodaszerrel alakult át patarákká.
Mit tehetünk?
A legfontosabb szempont, hogy az abnormálisan képződött szarut eltávolítsuk. Ennek a leghatásosabb módja a „leégetés”, amivel amellett, hogy a kóros szöveteket eltávolítjuk, a terület kezelésekor a daganatos szövetre jellemző túlzott vérzékenységet csillapítjuk.
A nedves, felpuhult területek kiszáradnak és teret engednek a gyógyulásnak, az új, reményeink szerint egészséges szaru termelődésnek. Nagyon fontos a probléma késői stádiuma miatt, hogy óvatosan és aprólékosan haladjunk a szövetek eltávolításával, hogy ne sértsük meg az ép részeket. Ezután erős fertőtlenítő és szárító anyaggal segítünk a felületnek regenerálódni.
Mik a további teendőink?
A kezelés legfontosabb része csak ezután kezdődik. Mindennapi odafigyelést, mindennapi kezelést és esetünkben akár hetekig tartó türelmet kíván mindezek kivitelezése. Odaadó munkatársaink megtesznek minden tőlük telhetőt, így rajtuk nem fog múlni a kezelés eredményessége.
Mire van szükségünk?
Gipsy boxának megfelelően szárazon tartásához nagy mennyiségben használunk fel faforgácsot. Kérjük, aki tud, segítsen nekünk akár csak néhány zsák faforgáccsal, hiszen a jó minőségű, pormentes faforgács beszerzése nagyon nehézkes számunkra.
Sajnos nem hiába nevezik ráknak...
Mint minden egyéb rák, sajnos ez sem a gyors és tökéletes gyógyulásról híres. Fontos elmondani, hogy a lehetséges siker, vagy csak javulás sok mindentől függ. Az állat egyedi gyógyulásra való hajlamától, a kezelés hatékonyságától, a gyógyszerek hatásosságától és az odafigyeléstől mindenképp. Azonban semmiképp sem szeretnénk, hogy az anyagiaktól függjön. Ezért kérjük a Ti segítségét!
Kérjük, aki teheti, támogassa Gipsy állatorvosi költségeit, illetve a NOÉ ménes amúgy is
borsos élelmezési, oltási, körmölési és állatorvosi költségeit.
Közvetlen bankkártyás utalással
http://adhat.hu/niok/online-donation/163662
Bankszámlaszámunk: 11710002-20083777
Külföldről történő utaláshoz:
IBAN: HU62 1171 0002 2008 3777 0000 0000
SWIFT (BIC): OTPV-HU-HB
OTP Bank / Budapest, 1102 Kőrösi Csoma sétány 6.
EURO számlánk: 11763103-13106883
Külföldről történő utaláshoz:
IBAN: HU15 1176 3103 1310 6883 0000 0000
SWIFT (BIC): OTPVHUHB
OTP Bank / Budapest, 1102 Kőrösi Csoma sétány 6.
PayPal utalással: info@noeallatotthon.hu
a megjegyzés rovatba kérjük beírni Gipsy King!
Illetve a NOÉ Állatotthon ADHAT Segélyvonalán, melyre mostantól SMS is küldhető!!!!!
Hívd a 13600-as telefonszámot (mindenféle előhívó nélkül!), majd az automata bejelentkezése után add meg a NOÉ Állatotthon kódját: 63 !
Ha könnyebb az sms, akkor a 13600-as számra küld a 63 -at. Egy telefonhívás vagy egy üzenet értéke 250 Ft. Ennyit kapunk, és ennyit is számláznak az adott telefonszámlára!
Jelenleg a T-Home és T-Mobile, valamint a Telenor, Vodafone és az Invitel hálózatából érhető el a szolgáltatás.
Köszönjük!
A Tetszik gomb eléréséhez sütik engedélyezése szükséges.
Megosztom a Facebookon