A macskaleukózis a cicák, a gazdik, az állatvédők és állatorvosok réme – egy fertőző, immunrendszert támadó betegség, aminek a tudomány jelenlegi állása szerint nincs gyógymódja, és néhány klinikán akár azonnali eutanázia is szokott lenni az orvosi protokol. Mivel a mi védenceink között is rendszeresen vannak leukózisos cicák, ezért szívügyünk, hogy a lehető legegészségesebb élethez segíthessük hozzá az érintett cicákat, és a lehető legteljesebb információval láthassuk el az esetleg érdeklődő gazdijelölteket a betegség kezeléséről, prognózisáról.
Körülbelül másfél éve indítottunk egy kísérleti projektet a leukózis kezelésére, aminek eredményeiről szeretnénk nektek beszámolni. Védenceinket lepketapló örleménnyel kezdtük el kezelni, ami egy hazánkban is növő, igen erős gyógygomba. A lepketaplónak nem csak immunerősítő, de gyulladáscsökkentő, tumorgátló és vírusgátló hatása is van, és ezek kombinációja bíztatóbb eredményeket produkált az elmúlt időszakban, mint a sima, Vetri DMG-s immunerősítés.
A berlini állatklinikáról érkezett tapasztalat 3 db, elfekvő állapotú cica kezeléséről – mind a három cica néhány hónap lepketapló tartalmú gyógyszer szedése után jól lett: energikus, jó étvágyú, jó prognózisú cicák lettek, és mind a három cicának negative lett az ismétlet leukózis tesztje. A berlini klinikán a Burgimmun termékeket használták:
https://naturalpetcaresystem.com/A saját védenceink közül a mindig gyulladásokkal küzdő Kormi kezdte el leghamarabb kapni a gombát, aki szintén 6 hónap kezelés után teljesen gyulladásmentes szervezettel produkálta a negative leukózis tesztjét. Jelenleg a leukós Rebeka, Kimcsi és Gubanc cicánk is megkezdték a gombakúrájukat, és bíztatóak az eddigi tapasztalatok, a különféle másodlagos panaszok és tünetek elkezdtek visszahúzódni az érintett cicákról. (Szintén néhány hét alatt visszahúzódott egy tumoros kutyusunk előrehaladott tumora a gombakúra hatására.) Mi az állatok kezelésére nyers, vadon szedett gomba örleményét használtuk.
Mit jelent a negativ leukózis teszt?
A vírust teljesen kitörölni a cica szervezetéből nem lehet, de inaktiválni igen. Ez azt jelenti, hogy nem stimulálja a macska immunrendszerét, nem fertőz, nem produkál másodlagos tüneteket, gyulladásokat. A gomba elhagyásával a vírus újra aktiválódhat, ezért az érintett állatnak ajánlott élete végéig szedni a gombát. A gomba jelenlétével jó eséllyel inaktiv állapotban marad a vírus, de hosszútávú tapasztalataink még nincsenek a kezeléssel.
Mit javaslunk érintett cicák kezelésére?
A lepketapló hazánkban gyakori, holt faanyagon növő taplófajta, mely azonosításában a gombaszakellenőrök tudnak segítséget nyújtani. A kertben-erdőben talált, szakellenőrrel vizsgáltatott gomba ingyen kinál erőteljes hatóanyagokat a vírus ellen, ami különösen az állatmenhelyek költségvetésének jelenthet segítséget. Webshopokban, bioboltokban is kapható számtalan lepketapló készítmény, amennyiben a saját gyűjtés nem lehetséges.
A vadon szedett lepketaplót érdemes leaszalni, majd kávédaráló segítségével porrá őrölni – ez a por sokáig eláll és könnyen adagolható. Az általunk követett adagolás 1 csipetnyi por/nap a cica nedvestápjába, melyet a cicák elfogadnak. A boltban vásárolt kapszulákat eltörve, a benne található port azonos módon érdemes adagolni.
Reméljük, hogy tapasztalataink más leukózissal küzdő cicákat is hozzásegítenek a gyógyuláshoz.
A szerző: Bodnár Zsuzsanna, gombaszakellenőr
A Tetszik gomb eléréséhez sütik engedélyezése szükséges.